Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Valdo Adamkaus pirmosios kadencijos metu (1998 02 26–2003 02 25)

English version
Prezidento veikla
Metiniai pranešimai
Kalbos
Interviu
Pranešimai spaudai
Pareiškimai
Vizitai
Statistika
Apdovanojimai
Švietimo gairės
Respublikos prezidentas
Biografija
Alma Adamkienė
Laisvalaikis
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidentūros rūmai
Rūmų istorija
Virtuali ekskursija

Suomijos Prezidentės Tarjos Halonen valstybinis vizitas Lietuvoje 2002 m. kovo 6–7 d.

2002.03.08

 
2002 m. kovo 6 d. Lietuvos vadovo kvietimu valstybinio vizito į Lietuvą atvyko Suomijos Respublikos Prezidentę Tarją Halonen.

Po oficialios sutikimo ceremonijos Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus ir Suomijos vadovė T. Halonen aptarė dvišalio bendradarbiavimo perspektyvas, euroatlantinės integracijos procesus, saugumo politikos klausimus, galimybes glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant bendras regiono problemas.

Pažymėjęs, kad Lietuva ir Suomija sėkmingai plėtoja politinius ir ekonominius santykius, kultūros mainus, Prezidentas V.Adamkus sakė, jog svarbu aktyviau skatinti dvišalę prekybą ir investicijas.

Aptariant Europos integracijos eigą, Lietuvos vadovas pažymėjo didelį Suomijos indėlį šiame procese ir padėkojo T.Halonen už paramą aplinkos ir branduolinės saugos srityse, taip pat stiprinant krašto administracinius gebėjimus, plečiant vidaus reikalų ir teisėsaugos žinybų bendradarbiavimą.

Prezidentė T.Halonen dar kartą patvirtino, kad Suomija remia kuo greitesnę Lietuvos narystę Europos Sąjungoje ir tolesnę šios organizacijos plėtrą. Ji pažymėjo, kad Lietuva padarė įspūdingą pažangą nuo 1999 metų, kai ES Helsinkio viršūnių taryboje buvo pakviesta pradėti derybas dėl narystės ES.

Aptariant su Ignalinos AE susijusius klausimus, T. Halonen sakė, kad Suomija pasisako už finansinę pagalbą Lietuvai sprendžiant šias problemas.

Suomijos ir Lietuvos Prezidentai akcentavo, jog dvišalis bendradarbiavimas yra svarbus ne tik integracijos į ES metu, bet ir abiem šalims tapus Bendrijos nare.

 
Už asmeninius nuopelnus plėtojant Lietuvos ir Suomijos tarpvalstybinius santykius bei aktyvią veiklą gerinant abiejų šalių bendradarbiavimą Prezidentas V.Adamkus įteikė Suomijos Respublikos Prezidentei Tarjai Halonen Vytauto Didžiojo 1–ojo laipsnio ordiną.

Prezidentas V. Adamkus buvo apdovanotas Baltosios rožės ordinu.

Antakalnio kapinėse Suomijos Prezidentė T. Halonen padėjo vainiką ant žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę kapų.

Vilniaus Rotušėjė Suomijos vadovė dalyvavo bendrame Lietuvos ir Suomijos seminare “Moterų iniciatyvos ir verslininkystės skatinimas”.

T. Halonen taip pat aplankė Lietuvos ir Suomijos menininkų parodą Šiuolaikiniame meno centre.

 
Vakare Lietuvos vadovas V. Adamkus surengė vakarienę Suomijos Respublikos Prezidentės Tarjos Halonen valstybinio vizito Lietuvoje garbei.

Kovo 7 d. Suomijos vadovė susitiko su Seimo Pirmininku Artūru Paulausku ir perskaitė kalbą iškilmingame Seimo posėdyje. T. Halonen sakė neabejojanti, kad trijų Baltijos valstybių narystė Europos Sąjungoje ir NATO sustiprins stabilumą Baltijos regione ir tiki, jog Lietuvai šiais metais pasieks savo integracinius tikslus.

"Taigi 2002-ieji bus dar vieneri naujos pradžios ir naujai atsiveriančių galimybių metai Lietuvai", - sakė T. Halonen.

Prezidentė pažymėjo, kad Lietuva ir Suomija greitai vėl taps partnerėmis, kurias sies bendras narystės Europos Sąjungoje likimas.

"Lietuva ir Suomija jau turi tvirtą pagrindą giliam ir plačiam bendradarbiavimui. Tai aiškiai pajutau susitikusi su Prezidentu Valdu Adamkumi, Vilniuje vykusiame Suomijos-Lietuvos seminare, skirtame stiprinti moterų galias ir verslo gebėjimus. Kaip partnerės ES turėsime naujų galimybių dar plačiau ir giliau bendradarbiauti daugelyje sričių", - sakė Suomijos Prezidentė.

Tą pačią dieną Suomijos Prezidentė Tarja Halonen, lydima sostinės mero Artūro Zuoko, apžiūrėjo Vilniaus senamiestį, lankėsi Gintaro muziejuje, dailininko profesoriaus Kazio Varnelio namuose-muziejuje.

Po ekskursijos T. Halonen pietavo su Ministru Pirmininku Algirdu Brazausku, Vilniaus universitete Suomijos vadovė skaitė paskaitą “Europos integracija – Suomijos perspektyvos”.

Vakare T. Halonen dalyvavo priėmime, vykusiame Suomijos ambasadoje.

Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.