Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Valdo Adamkaus pirmosios kadencijos metu (1998 02 26–2003 02 25)

English version
Prezidento veikla
Metiniai pranešimai
Kalbos
Interviu
Pranešimai spaudai
Pareiškimai
Vizitai
Statistika
Apdovanojimai
Švietimo gairės
Respublikos prezidentas
Biografija
Alma Adamkienė
Laisvalaikis
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidentūros rūmai
Rūmų istorija
Virtuali ekskursija

Kinijos Liaudies Respublikos Prezidento Dzian Zeminio (Jiang Zemin) valstybinis vizitas Lietuvos Respublikoje, 2002 m. birželio 16-17 d.

2002.06.18


Birželio 16 d. pirmo valstybinio vizito į Lietuvą atvyko Kinijos Laiudies Respublikos Prezidentas Dzian Zeminis (Jiang Zemin) su žmona Wang Yeping (Vang Jeping).
Svečio garbei Prezidentas V. Adamkus surengė iškilmingą vakarienę.
V. Adamkus pasidžiaugė, kad per šį dešimtmetį Lietuva vėl atrado Kiniją, o Kinija – Lietuvą. Prezidentas teigė, jog abi valstybės sukūrė abipuse pagarba pagrįstus santykius, svarbius prekybai, kultūrai ir žmonių bendravimui.
Valstybės vadovas pažymėjo, kad XXI amžiuje kuriant taiką, saugumą ir gerovę būtina sutelkti visų valstybių pastangas.
“Todėl mūsų bendradarbiavimui reikia naujo – globalesnio požiūrio, kuris suartintų mūsų tautas ir skatintų pasinaudoti tuo, ką siūlo ateities”, - sakė V. Adamkus.
D. Zeminis pažymėjo, jog Kinija tvirtai remia Lietuvos pastangas užtikrinti šalies nepriklausomybę, suverenitetą ir terirtoriją.
“Gerbiame Jūsų šalies pasirinktą raidos kelią, atitinkantį Jūsų poreikius, ir suprantame Jūsų norą “sugrįžti į Europą””, - sakė Kinijos vadovas.
Svečias pažymėjo, kad jo vizito tikslas yra aptarti su Lietuvos vadovais abiejų šalių draugišką santykių ir bendradarbiavimo plėtotę.
Birželio 17 d. įvyko oficialus Lietuvos ir Kinijos Prezidentų bei jų vadovaujamų delegacijų susitikimas.
Prezidentas sakė tikįs, jog pirmasis dvišalių santykių istorijoje Kinijos Prezidento vizitas Lietuvoje prisidės prie dvišalių ryšių plėtojimo.
Valstybės vadovas išreiškė pagarbą Kinijai kaip vienai pirmųjų Azijos regiono valstybių, pripažinusių Lietuvos nepriklausomybę.
Lietuvos ir Kinijos vadovai aptarė tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas, dvišalių ekonominių santykių klausimus. Prezidentai taip pat svarstė galimybes gabenti krovinius per Klaipėdos uostą.
Susitikimo metu aptartas Kinijos vaidmuo užtikrinant taiką Azijos regione. Prezidentas V. Adamkus supažindino su Lietuvos siekiais integruotis į Europos Sąjungą ir NATO.
Lietuvos ir Kinijos vadovai pasidžiaugė intensyviais kultūriniais mainais ir išreiškė suinteresuotumą plėtoti aktyvesnius švietimo ir jaunimo mainus.
Kinijos vadovas sakė suprantąs Lietuvos siekius tapti Europos Sąjungos bei NATO nare ir išreiškė paramą mūsų šalies siekiams. Pažymėdamas, kad ir jo šalyje įvykę daug naujovių, Kinijos vadovas pakvietė dar kartą V.Adamkų atvykti į Kiniją.
Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis ir Kinijos užsienio reikalų ministras Tangas Džiachuanas (Tang Jiaxuan) pasirašė Ekstradicijos sutartį.
Tą pačią dieną Kinijos Prezidentas susitiko su Seimo Pirmininku Artūru Paulausku ir Ministru Pirmininku Algirdu Brazausku.
Susitikime su Seimo Pirmininkus A. Paulausku, Kinijos Prezidentas sakė palankiai vertinąs Lietuvos ir Kinijos santykius, sėkmingai plėtojamą politinį, ekonominį, socialinį, kultūrinį ir teisinį bendradarbiavimą. D. Zeminis taip pat teigė aukštai vertinąs Lietuvą už laimėjimus, pasiektus po nepriklausomybės atkūrimo, gerus santykius su kaimynais ir sėkmingą grįžimą į Europą.
Kinijos Vadovas perdavė Seimo Pirmininkui Kinijos Liaudies Respublikos Atstovų Susirinkimo Nuolatinio komiteto pirmininko Li Peno (Li Peng) kvietimą apsilankyti Kinijoje.
Susitikimo su Ministru Pirmininku Algirdu Brazausku metu aptarta galimybė pasirašyti tarpvyriausybinį susitarimą dėl tarpusavio pagalbos muitinės srityje. Taip pat kalbėta apie glaudesnį abiejų šalių ekonominį bendradarbiavimą.
Po pietų Dzian Dzeminis apžiūrėjo Trakų pilį.
Vakare Kinijos vadovas išvyko į Pekiną.

Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.