Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Valdo Adamkaus pirmosios kadencijos metu (1998 02 26–2003 02 25)

English version
Prezidento veikla
Metiniai pranešimai
Kalbos
Interviu
Pranešimai spaudai
Pareiškimai
Vizitai
Statistika
Apdovanojimai
Švietimo gairės
Respublikos prezidentas
Biografija
Alma Adamkienė
Laisvalaikis
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidentūros rūmai
Rūmų istorija
Virtuali ekskursija

Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus pasisakymas per Lietuvos radiją apie minėjimą, skirtą Antanui Sniečkui

2003.01.27Jaučiu pareigą pasisakyti apie šį savaitgalį įvykusį politinį renginį. Mane nustebino tai, kad vienam iš lietuvių tautos genocido organizatorių - Antanui Sniečkui buvo surengtas oficialus minėjimas. Pabrėžiu: oficialus minėjimas. Buvau sukrėstas, kai tarp minėjimo rengėjų ir dalyvių pamačiau valdančiosios partijos – Socialdemokratų – atstovus.

Ir būsiu labai kategoriškas. Juk būtent Antanas Sniečkus, NKVD skyriaus - Lietuvos saugumo departamento direktorius, 1940 metais pasirašė Lietuvos partijų, tarp jų – ir socialdemokratų, vadovų likvidavimo planą. Būtent Antanas Sniečkus, kaip Maskvos statytinis, vadovavo Lietuvos valstybės ir visuomenės griovimui, vadovavo represijoms prieš prieš lietuvių tautą, organizavo pirmuosius Lietuvos žmonių trėmimus. Tūkstančiai Lietuvos žmonių žuvo ištremti į Sibirą arba įkalinti Antano Sniečkaus nurodymu.

Tokia yra tiesa. Ir jeigu mes esame save gerbianti tauta, jeigu esame civilizuota valstybė, mes negalime šitos tiesos užmiršti, negalime jos iškreipti.

Mes negalime toleruoti mėginimų perrašyti Lietuvos istoriją, pateisinti jos okupaciją ir tautos genocido vykdytojus. Mes negalime leisti ištrinti ribos tarp nusikaltėlių ir jų aukų. Tai labai svarbu mūsų tautos ir valstybės ateičiai.

Labai norėčiau, kad visi Lietuvos žmonės šitai atsimintų.

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.