Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Valdo Adamkaus pirmosios kadencijos metu (1998 02 26–2003 02 25)

English version
Prezidento veikla
Metiniai pranešimai
Kalbos
Interviu
Pranešimai spaudai
Pareiškimai
Vizitai
Statistika
Apdovanojimai
Švietimo gairės
Respublikos prezidentas
Biografija
Alma Adamkienė
Laisvalaikis
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidentūros rūmai
Rūmų istorija
Virtuali ekskursija

Lietuvos Respublikos Prezidento Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba, pasakyta sveikinant Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus

2003.02.15


Brangieji,

Kreipiuosi į Jus, kaip į tautą kuriančius žmones. Jūsų meno darbai, Jūsų kultūrinė veikla kloja ir stiprina dvasinius Lietuvos pamatus.

Tvirtų gimtosios kultūros pamatų ypatingai reikia šiandien, kai gyvename atvirame, globaliame pasaulyje. Tokiame pasaulyje lengva prarasti orientyrus, lengva pasiklysti. Todėl labai svarbūs tampa bendruomenę telkiantys kultūros ženklai, kultūros tekstai. Svarbios ir reikalingos bendruomenę telkiančios kultūros asmenybės.

Šiandien talentingi meno darbai savaime įgyja ir moralinį bei pilietinį matmenį. Jie ne tik jungia tautinę bendruomenę, stiprina jos savigarbą ir pasitikėjimą savimi, bet ir pristato Lietuvą pasauliui kaip kūrybingą ir garbingą kraštą.
Brangūs laureatai,

Tarnaudami savo, kaip menininkų, pašaukimui, tarnaujate ir Lietuvai. Ačiū Jums už šią taurią tarnystę, už ištikimybę savo talentui, už ištikimybę žmogiškumui.

Nuoširdžiai sveikinu Jus ir linkiu pačios geriausios kūrybinės kloties. Kelkite ir auginkite savo darbais veiklią, kuriančią Lietuvą.

Šį vakarą sveikinu visus mūsų iškilmingo renginio dalyvius ir su Vasario 16-ąja – mums visiems brangia Valstybės atkūrimo diena.

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.