Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Valdo Adamkaus pirmosios kadencijos metu (1998 02 26–2003 02 25)

English version
Prezidento veikla
Metiniai pranešimai
Kalbos
Interviu
Pranešimai spaudai
Pareiškimai
Vizitai
Statistika
Apdovanojimai
Švietimo gairės
Respublikos prezidentas
Biografija
Alma Adamkienė
Laisvalaikis
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidentūros rūmai
Rūmų istorija
Virtuali ekskursija

Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus kalba tarptautinių muzikos atlikėjų konkursų laureatų pagerbimo iškilmėse

2003.02.20Mielieji laureatai, Muzikų rėmimo fondo darbuotojai,
Gerbiamieji pedagogai, tėveliai ir rėmėjai,

Tradiciškai sveikinu Jūsų auditoriją - Lietuvos kultūros ir meno žmones, esamus ir būsimus kultūros diplomatus. Per visus mūsų bendravimo metus ne kartą įsitikinau, kad Jūsų atstovavimas Lietuvai pasaulyje pelnytai sulaukia pačių gražiausių įvertinimų. Juolab džiaugiuosi, kad ši graži tradicija kasmet pratęsiama, kad mūsų jaunuolių kūrybinės pastangos kasmet liudija nauji Lietuvos menininkų vardai, nauji mūsų talentų laimėjimai.
Tai patvirtina, kad esame stiprios dvasios tauta. Kad globaliam pasauliui galime atsakyti savo nacionaline kūryba, savo asmenybėmis, jų talentu ir pastangomis. To rezultatas: pasaulis Lietuvą atranda kaip savitų menininkų kraštą. Buvau, esu ir visada būsiu dėkingas už tai žmonėms, kurių lūkesčiai ir pastangos tai lemia, kurių pasišventimas tai kuria. Dėkoju pedagogams, Muzikos rėmimo fondo žmonėms, rėmėjams, laureatų tėveliams.
Nuoširdžiai kreipiuosi į pačius laureatus: esate šviesios dvasios žmonės, todėl kiekvienai galimybei esant skleiskite šią šviesą čia, Lietuvoje. Gimtajai kultūrai šiandien reikia ir visada reikės jūsų talentų ir darbų, Jūsų pasišventimo ir kūrybos. Ir visada reikės, kad šalia gyvenantys žmonės turėtų atvirą dvasią tai priimti. Lietuvos dvasinę aplinką kuria ir brandina mūsų kultūra ir menas, bet ne mažiau ją stiprina žmonių bendravimo tikrumas, atvirumas ir pasitikėjimas. Neabejoju, kad ištikimybė šioms vertybėms ir ištikimybė menininko pašaukimui yra vienos prigimties.
Tad nuoširdžiai linkiu: tikėkite savo jėgomis ir nebijokite keisti savo bei šalia esančių žmonių aplinką. Nebijokite keisti Lietuvos dabartį. Meno nešamo grožio, prasmės ir išminties jokiais laikais nebūna per daug. Neužmirškite, kad tikrasis menininkas neturi teisės užsisklęsti vien savo profesinėje kūryboje. Kad jis gali ir turi tobulinti visuomenę.
Tarnystė šiems idealams, kaip ir tarnystė menui, nėra lengva, ji negaunama atsitiktinai. Bet tai – gražiausia ir prasmingiausia, ką iš kartos į kartą perduoda žmonės, tautos ir valstybės. Neužmirškite ir nenuvertinkite šių vertybių. Dar kartą nuoširdžiai sveikinu Jus visus, dar kartą iš visos širdies dėkoju už kuriamą grožį ir linkiu kuo geriausios sėkmės kiekvienam iš Jūsų.

Valdas Adamkus, Lietuvos Respublikos Prezidentas

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.