Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Valdo Adamkaus pirmosios kadencijos metu (1998 02 26–2003 02 25)

English version
Prezidento veikla
Metiniai pranešimai
Kalbos
Interviu
Pranešimai spaudai
Pareiškimai
Vizitai
Statistika
Apdovanojimai
Švietimo gairės
Respublikos prezidentas
Biografija
Alma Adamkienė
Laisvalaikis
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidentūros rūmai
Rūmų istorija
Virtuali ekskursija

Lietuvos Prezidentas susitiko su Lenkijos Ministru Pirmininku

1998.12.17

Šiandien, gruodžio 17 d., Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus susitiko su Lenkijos Respublikos Ministru Pirmininku Ježiu Buzeku (Jerzy Buzek) ir jo vadovaujama delegacija.
Pokalbio metu aptarti aktualūs dvišalio bendradarbiavimo ir tarptautiniai klausimai. Lietuvos Prezidentas ir Lenkijos Ministras Pirmininkas konstatavo, kad abi šalys iš esmės vienodai vertina būtinybę toliau plėtoti geros kaimynystės santykius, dar daugiau dėmesio skirti pasienio tarnybų bendradarbiavimo plėtrai siekiant užkirsti kelią organizuotam nusikalstamumui. Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas atitinka bendrus saugumo ir stabilumo Europoje siekius, tęsiant Europos Sajungos ir NATO plėtros procesus.
Prezidentas dar kartą pabrėžė diplomatinės Lenkijos ir visos lenkų tautos paramos Lietuvai reišmę ir pritarė svečio dar kartą pareikštai pozicijai, jog Lietuvos ir Lenkijos siena ateityje turi tapti ES vidaus siena. V.Adamkus taip pat atkreipė dėmesį į tai, jog abiejų valstybių paregūnai, įgalioti spręsti tautinių mažumų klausimus, turi aktyviau konsultuotis su tautinių mažumų atstovais prieš priimdami atitinkamus sprendimus.

Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.