Archyvinė tinklalapio versija Prezidento Valdo Adamkaus pirmosios kadencijos metu (1998 02 26–2003 02 25)

English version
Prezidento veikla
Metiniai pranešimai
Kalbos
Interviu
Pranešimai spaudai
Pareiškimai
Vizitai
Statistika
Apdovanojimai
Švietimo gairės
Respublikos prezidentas
Biografija
Alma Adamkienė
Laisvalaikis
Prezidento institucija
Istorija
Teisinė aplinka
Prezidentūros rūmai
Rūmų istorija
Virtuali ekskursija

Lietuvos ir Vokietijos prezdentai aptarė dvišalių santykių plėtrą ir tarptautinią pdėtį

1999.05.18

Antradienis, gegužės 18 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma Adamkiene sutiko Vokietijos Feracinės Respublikos Federalinį Prezidentą Romaną Hercogą (Roman Herzog) su žmona Kristiana Hercog (Christiane Herzog), atvykusius oficialaus vizito į Lietuvą
Po oficialios Vokietijos Federalinio Prezidento ir jį lydinčios delegacijos sutikimo ceremonijos, įvykusio prezidentų V. Adamkaus ir R. Hercogo susitikimo metu aptarta dvišalių santykių plėtra, Lietuvos narystė NATO ir Europos Sąjungoje bei tarptautinė padėtis.
Vokietijos Prezidentas pažymėjo, kad Baltijos šalys visada priklausė Europai ne tik politine bei ekonomine prasme, o kultūriniu ir istoriniu aspektu. R. Herzogas pabrėžė, kad Vokietija rems Lietuvą jos kelyje į euroatlantines struktūras. Vokietijos Prezidento nuomone, Lietuvos integracija į Europos Sąjungą yra sudėtingas procesas, kadangi valstybė privalo užbaigti vykdyti būtinas vidaus reformas. "Tačiau mes tikimės, kad šis procesas netruks labai ilgai ir Lietuva taps Europos Sąjungos nare, kur ir yra jos vieta", - kalbėjo R. Hercogas.
Iš Prezidentūros R. Hercogas nuvyko į Antakalnio kapines, kur padėjo vainikus prie memorialo žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę. Vokietijos vadovo žmonai Kristianai Hercog buvo surengta ekskursija po Vilniaus senamiestį.
Vakare Prezidentūroje Valdo Adamkaus ir jo žmonos Almos Adamkienės vardu bus surengta oficiali vakarienė Vokietijos Federalinio Prezidento ir jo žmonos garbei.

Prezidento spaudos tarnyba

Paruošė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.